جراحی بینی گوشتی

همه چیز در مورد عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی به دلیل قرارگیری در مرکز صورت یکی از مهم ترین اجزایی به حساب می آید که تاثیر شگرفی در زیبایی چهره داشته و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین جهت امروزه افراد بسیاری هستند که علاقمند به انجام جراحی بینی می باشند و قصد برقراری تناسب و تعادل در صورت خود را دارند. در واقع امروزه مردم بیش از پیش به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند و به همین دلیل جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری در همه اقشار مردم با هر سن و جنسیتی به خود اختصاص داده است.

 

جراحی بینی گوشتی

 

اما برای کسب نتیجه مطلوب و ایده آل از این جراحی ، عوامل مختلفی موثر هستند که این عوامل شامل انتخاب جراح بینی خوب ، نوع بینی و پوست آن می شود.

به طبع مهارت و تجربه جراح ، امری بسیار تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی بوده و هر چه ایشان از مهارت بیشتری برخوردار باشند ، بهتر قادر به فرم دهی بینی بوده و می توانند کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی را به بهترین نحو اصلاح نمایند.

همانطور که گفته شد یکی دیگر از مسائلی که بسیار حائز اهمیت است ، نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن است که در ادامه به طور کامل به بررسی آن می پردازیم.

انواع بینی

به طور کلی بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوستشان به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند که این تقسیم بندی در نتیجه عمل و نوع فرم بینی تاثیر گذار می باشد.

 

 

بینی گوشتی

همانطور که در بالا گفتیم ، مهم ترین عامل تمایز بینی گوشتی از استخوانی ، میزان ضخامت پوست آن است. در واقع پوست بینی گوشتی از ضخامت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل به افرادی که دارای این نوع بینی هستند توصیه می شود از انجام جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی خودداری نمایند ؛ چرا که به دلیل ضخیم بودن پوست بینی تغییرات ایجاد شده و هنر و ظرافت دست جراح بینی چندان قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

در حقیقت بهترین فرم برای بینی گوشتی ، بینی طبیعی است.

در برخی موارد افرادی که از بینی گوشتی برخوردار هستند ، نگران برگشت فرم بینی خود به حالت قبلی می باشند. اما باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست چرا که علی رغم گذشته که جراحی های بینی به صورت کاهنده انجام می شد ، امروز از گرافت گذاری و تقویت غضروف استفاده می شود و از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری به عمل می آید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

افراد بسیاری هستند که از بیهوشی و جراحی واهمه دارند و همواره برای تغییر فرم بینی خود به دنبال روش های متفرقه که بدون برش و جراحی باشد، هستند. جراحی بینی با لیزر یکی از روش هاییست که تبلیغات بسیاری در رابطه با آن به گوش می رسد. اما در این باره باید گفت که این تبلیغات جنبه علمی نداشته و لیزر نمی تواند هیچگونه برشی در استخوان و بافت بینی ایجاد کند. بنابراین به این تبلیغات توجهی نکنید.

در واقع از لیزر می تواند برای از بین بردن جای برش و اسکار حاصل از جراحی بینی استفاده نمود و نه بیشتر.

 

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی از پوست نازک تری برخوردار بوده و ساختمان بینی به دلیل استخوانی بودن ، از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین بینی استخوانی هیچ محدودیتی نداشته و می تواند به انواع مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی استخوانی می توانید به مقاله مرتبط مراجعه فرمایید.

توصیه هایی درباره تغییر شکل بینی

هنگام تصمیم گیری برای جراحی زیبایی بینی عجله نکنید. حتماً پزشکی را انتخاب کنید که در زمینه جراحی بینی تخصص داشته و باید در زمینه تکنیک های جراحی بینی، آموزش های ویژه را دریافت کرده باشد. او باید جراح حلق و گوش و بینی، جراح پلاستیک یا جراح فک و صورت باشد.

تحقیقاتی را برای کسب اطلاعات درباره تجربه جراح و تعداد جراحی های انجام شده، انجام دهید. همچنین جراح نمونه عکس هایی را به شما نشان می دهد که با مشاهده آن ها می توانید از رضایت بخش بودن نتایج جراحی های انجام شده توسط ایشان اطمینان حاصل کنید. راه دیگر برای دیدن نمونه کارهای پزشک مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام یا بخش گالری تصاویر سایت ایشان می باشد.

همچنین شما می توانید از کسانی که توسط پزشک مورد نظر جراحی شده اند، در خصوص نحوه رفتار او با بیماران و همچنین میزان رضایت آن ها از عملکرد پزشک صحبت نمایید.

قبل از جراحی درباره توقعات منطقی تان از نتیجه عمل با جراح صحبت کنید.

جراح، بررسی می کند که چه نوع جراحی برای بینی شما مناسب است. سن، تاریخچه پزشکی و وضعیت سلامت فعلی و شرایط روحی و احساس تان در نظر گرفته می شود. یک جراح بینی خوب حداقل دو قرار ملاقات مشاوره را قبل از انجام جراحی برای شما تنظیم می کند.

 

 

آماده شدن برای جراحی بینی

جراح، بینی شما را معاینه کرده و اندازه و شکل آن را بررسی می کند. عکس هایی از بینی گرفته می شود. برخی جراحان دارای تکنولوژی عکسبرداری کامپیوتری هستند که می تواند به دادن ایده در خصوص شکل بینی بعد از جراحی، کمک کند. از آنجایی که شبیه سازی نتیجه جراحی پلاستیک همیشه کار آسانی نیست، همه پزشکان چنین تصاویری را ارائه نمی دهند.

پزشک توصیه های زیر را قبل از عمل ارائه می دهد:

 • اگر سیگاری هستید، حداقل شش هفته قبل از جراحی، آن را ترک کنید.
 • اگر سرما خورده اید، سرفه یا عطسه می کنید یا گلو درد دارید، جراحی را به تعویق بیاندازید.
 • جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بیمارستان، دستورالعمل های مربوط به خوردن و نوشیدن را به شما می دهد. شش ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و تا دو ساعت قبل از آن می توانید مایعات بنوشید.

در طول جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

یک جراحی زیبایی بینی حدود یک ساعت و نیم تا سه ساعت طول می کشد.

جراحی بینی کاهشی

جراحی بینی بسته :

اگر می خواهید بینی تان کوچک تر شود، جراح بریدگی هایی را برای رسیدن به استخوان و غضروف در بینی ایجاد می کند. در این جراحی، جای زخم ها قابل رویت نمی باشد. این جراحی در مدت زمان کمتری انجام شده و تورم آن نسبت به جراحی باز کمتر است و شما سریع تر بهبود می یابید.

 

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی باز :

در این جراحی ، جراح در پوست بین حفره های بینی و در داخل آن ها برش هایی می دهد. جای زخم کوچکی دیده می شود ولی به ندرت قابل رویت است. جراح بخشی از استخوان و غضروف را برای تغییر شکل بینی ، بر می دارد.

جراحی بینی افزایشی

اگر می خواهید بینی تان بزرگتر شود، استخوان و غضروف برای بزرگ کردن بینی استفاده می شود. این استخوان و غضروف از بینی، دنده یا گوش گرفته می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • نوشیدن مایعات گرم به تسکین گلودرد شما کمک می کند.
 • استفاده از کمپرس یخ در کاهش تورم و کبودی صورت موثر هستند. بنابراین حداکثر تا سه روز کمپرس یخ را به روی صورت خود قرار دهید اما مراقب باشید که به بینی فشار وارد نکند.
 • به مدت دو هفته استفاده از داروهای ضدانعقادی همچون آسپرین و پروفن ممنوع می باشد. چرا که سبب رقیق شدن خون می شوند و احتمال خونریزی را افزایش خواهند داد.
 • در چند ساعت اول که ترخیص می شوید تنها از مایعاتی همچون آب میوه استفاده کنید. پس از چند ساعت تا حداکثر 5 روز مواد غذایی نرم و آبکی همچون فرنی ، سوپ و پوره سیب زمینی میل کنید. از روز ششم خوردن غذای سفره مانعی ندارد.

 

 

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتنداز:

 • توصیه می شود تا مدتی استفاده از نمک و ادویه را به حداقل برسانید تا روند بهبود کبودی و تورم صورت سرعت پیدا کند.
 • نوشیدن آب آناناس و آب کرفس تاثیر بسیاری در بهبودی تورم و کبودی صورت دارند.
 • تا دو ماه نباید از عینک آفتابی و حتی طبی استفاده کنید. اما مشکلی برای استفاده از لنز وجود ندارد.
 • مصرف دارو های خود را فراموش نکنید و به صورت مرتب از آن ها استفاده نمایید.
 • حداقل تا یک ماه به صورت طاقباز بخوابید و به کمک چند بالش سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید. این کار به کاهش تورم و کبودی صورت کمک می کند.
 • همچنین از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری نمایید.
 • به طور معمول دوران نقاهت این جراحی حدود یک هفته الی ده روز است. در این مدت تنها استراحت کنید و از انجام کار های غیرضروری خودداری نمایید.
 • برای مدتی از شنا کردن در استخر و دریا پرهیز کنید. کلر و نمک موجود در آب استخر و دریا برای بخیه ها مضر است.
 • بهتر است در طول دوران نقاهت خود از لباس های گشاد که زیپی یا دکمه دار هستند استفاده کنید.
 • تا یک هفته به روی بینی گچ و اسپلینت خارجی وجود دارد. در این مدت اسپلینت نباید خیس شود بنابراین بهتر است استحمام نکنید یا در صورت لزوم از شستن سر خود پرهیز نمایید. البته می توانید مو های خود را به کمک فرد دیگری و به صورت آرایشگاهی بشویید.
 • حداقل تا 14 روز به هیچ عنوان نباید نوشیدنی های حاوی الکل بنوشید. همچنین در این مدت استعمال دخانیات نیز ممنوع می باشد.
 • به دهان باز عطسه و سرفه کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 • از فین کردن ، خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری نمایید.

هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی همچون دستمزد جراح و سایر هزینه های جانبی عمل بستگی دارد که پس معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button