جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی به منظور ایجاد تغییر در اندازه ، فرم و جایگاه گوش می باشد. افرادی که دارای مشکلات ظاهری یا ناهمگونی در فرم گوش های خود هستند می توانند از طریق این عمل زیبایی به اصلاح گوش خود بپردازند.

جراحی زیبایی گوشکاندیدای مناسب جراحی زیبایی گوش

با توجه به پیشرفت دانش پزشکی و ظهور تکنیک ها و متدهای جدید در عرصه زیبایی ، دیگر جای نگرانی برای نواقص ظاهری وجود نخواهد داشت. جراحی زیبایی گوش برای افرادی که ایرادات زیر را در گوش های خود دارند ، مناسب می باشد:

 • اشخاصی که گوش های نامتقارن دارند. ( مثلا یک گوش نسبت به دیگری خیلی بالاتر یا پایین تر باشد. )
 • هنگامی که شخص در اثر ضربه یا تصادف دچار آسیب دیدگی در گوش های خود شده باشد.
 • در صورتی که گوش ها برجسته بوده و فاصله گوش با سر شخص زیاد باشد.
 • کسانی که گوش های بزرگی نسبت به سر خود دارند.
 • کسانی که دارای گوش هایی با اندازه نامساوی هستند.

و غیره

مزایای جراحی زیبایی گوش

 1. اغلب افرادی که از نقص ظاهری موجود در گوش های خود رنج می برند ، دچار سرخوردگی شده و نمی توانند مثل یک انسان عادی در جامعه ظاهر شوند زیرا همیشه ترس از مسخره شدن دارند ، لذا منزوی و گوشه گیر می گردند.
 2. مهمترین مزیت بعد از انجام هرگونه عمل زیبایی ، اصلاح و رفع ایرادات ظاهری و در پی آن بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می باشد.

جراحی زیبایی گوشعوارض جراحی زیبایی گوش

در صورتیکه قبل از اقدام به انجام عمل اتوپلاستی بهترین جراح گوش را یافته و نزد او بروید دیگر هیچ گونه نگرانی نسبت به عوارض بعد از جراحی زیبایی گوش نخواهید داشت چرا که عمل جراحی اتوپلاستی به طور کلی ساده و بدون خطر می باشد و تنها در صورتیکه ، جراح از تجربه کافی و مهارت بالا برخوردار نباشد ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به بیمار وارد کند.

عوارض زیر پس از عمل زیبایی گوش کاملا طبیعی بوده و با گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی
 • گزگز کردن

هزینه عمل زیبایی گوش

به منظور آگاهی از هزینه جراحی زیبایی گوش می بایست پس از یافتن بهترین جراح گوش ، به مطب وی مراجعه نموده و تحت بررسی و معاینه قرار بگیرید. جراح معالج پس از ارزیابی مشکل موجود در گوش ها ، هزینه عمل زیبایی گوش هایتان را به شما خواهد گفت.​

جراحی زیبایی گوشاقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

 1. از دو هفته پیش از جراحی زیبایی گوش مصرف دارو هایی همچون آسپرین ، ایبوپروفن ، وارفارین و غیره ممنوع می باشد ؛ چرا که این دارو ها سبب رقیق شدن خون می شوند و درصد احتمال خون ریزی را افزایش می دهند.
 2. پیش از جراحی در صورتی که تحت درمان با داروی به خصوصی هستید ، حتما لیست آن ها را در اختیار پزشک خود قرار دهید. زیرا ممکن است لازم باشد برای مدتی مصرف آن ها را قطع کنید.
 3. از 14 روز قبل از عمل استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل ممنوع می باشد. این مواد اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه کرده و ممکن است در روند عمل تاثیر منفی بگذارند.
 4. افرادی که طی یک سال گذشته سابقه عمل جراحی داشته اند ، یا به بیماری خاصی مبتلا هستند باید جراح گوش خود را در جریان بگذارند.
 5. چنانچه جراح پیش از عمل دارویی برای شما تجویز نمود ، حتما به صورت مرتب از آن ها استفاده کنید.
 6. شب قبل از جراحی حمام کنید و شام سبکی میل نمایید.
 7. از 8 ساعت پیش از جراحی گوش مصرف مواد غذایی یا نوشیدنی ممنوع می باشد. حین عمل باید حتما معده بیمار خالی باشد.
 8. روز جراحی از داشتن زیور آلات خودداری نمایید.
 9. وجود یک نفر همراه کافی و الزامیست.
 10. مدارک پزشکی و شناسایی ( کارت ملی ) را همراه خود داشته باشید.

جراحی زیبایی گوشمراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

 • پس از اتوپلاستی از انجام هرگونه فعالیت سنگین بدنی خودداری کنید. بهتر است تا چند روز کاملا استراحت کرده و در بستر دراز بکشید. همچنین از بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.
 • بهتر است برای مدتی از رانندگی کردن خودداری نمایید. زیرا پس از اتوپلاستی سربندی به روی گوش ها قرار داده می شوند که سبب کاهش شنوایی خواهند شد. این امر ممکن است در رانندگی کردن شما تاثیر گذار باشد.
 • از خوابیدن به پهلو یا به روی شکم خودداری کنید. این مدل خوابیدن ممکن است به گوش ها فشار وارد کنند. بنابراین تنها به صورت طاقباز دراز بکشید.
 • توصیه می شود به هنگام دراز کشیدن به زیر سر خود چند بالش قرار دهید تا سر بالاتر از حد معمول قرار بگیرد. این کار به کاهش تورم گوش کمک خواهد کرد.
 • کاهش مصرف نمک و سدیم به از بین رفتن تورم گوش ها کمک می کند. همچنین مصرف غذا های آبکی و مایعات در این امر تاثیر گذار هستند.
 • نوشیدن آب کرفس و آب آناناس به بهبودی زخم ها و کاهش ورم کمک می کنند.
 • دارو های خود را به صورت مرتب استفاده کنید.
 • بهتر است پس از گذشت یک هفته به منظور کنترل وضعیت گوش ها به پزشک خود مراجعه نمایید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button