جراحی بینی باز

همه چیز در مورد جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : به دلیل قرار گیری بینی در مرکز صورت و همچنین به این خاطر که بینی تنها عضو برجسته صورت است ، تاثیر بسیار زیادی در تناسبات و زیبایی چهره دارد. به همین دلیل امروزه عمل جراحی بینی طرفداران بسیاری داشته و میان اقشار مختلف مردم رایج شده است.

 

 

جراحی بینی به منظور اصلاح کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود و ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت کمک می کند. اما به طور کلی این جراحی از دو طریق انجام می شود :

جراحی بینی باز و جراحی بینی به روش بسته.

اینکه جراحی بینی توسط کدام روش انجام شود ، به نوع مهارت و سلیقه جراح بینی بستگی دارد. هر یک از این روش ها از مزیت های خاص خود برخوردار می باشند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

 

جراحی بینی باز به چه صورت انجام می شود ؟

تفاوت اصلی بین این دو روش ، در محلی است که برش ها در آنجا ایجاد می شوند. در جراحی بینی به روش باز در قسمت کلوملا که همان تیغه مابین دو سوراخ بینی است ، برش هایی ایجاد می شود و توسط ابزاری به خصوص پوست از بینی جدا شده و جراح می تواند به ساختار بینی دید و اشراف کامل داشته باشد.

در این روش دست جراح باز است و کلیه ایرادات ریز و درشت بینی اصلاح می شود. همچنین احتمال بروز خطاهایی همچون عدم تقارن به حداقل خواهد رسید.

در واقع می توان گفت از آنجایی که در جراحی بینی به روش باز جراحان بینی اشراف کامل به ساختمان بینی دارند ، از این طریق اقدام به جراحی می کنند.

جناب دکتر سعید حسینی ، یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، از روش باز اقدام به جراحی می کنند و نتایجی بسیار مطلوب و زیبا را برای بیماران خود به ارمغان آورده اند.​

 

انتخاب بهترین جراح بینی

اینکه جراحی بینی با چه روشی انجام شود اهمیت چندانی ندارد از همین رو لازم نیست که زمان زیادی را صرف آگاهی از نحوه انجام این جراحی زیبایی صرف کنید. چنانچه جراح بینی انتخاب شده از مهارت و تجربه لازم برخوردار باشد نتیجه جراحی بینی را به بهترین و رضایت بخش ترین نحو ممکن برای تان رقم خواهد زد؛ در غیر اینصورت نه تنها به نتایج دلخواه تان دست نخواهید یافت بلکه ممکن است عوارضی در شما ایجاد شود که امکان جبران آن تا آخر عمر وجود نداشته باشد. لذا زمان و دقت کافی را در انتخاب جراح بینی خود صرف کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی

از جمله مواردی که در انتخاب جراح بینی باید به آن توجه ویژه شود، وجود ویژگی های ذیل در او می باشد:

با وجدان بودن :

یک جراح خوب جراحی بینی را تنها در صورتی برای افراد انجام می دهد که مطمئن باشد با عوارض خاصی برای بیمار همراه نبوده، نتایج درخشانی برای او به دنبال خواهد داشت و تنها منافع مالی خود را در نظر نمی گیرد.

 

جراحی بینی باز

 

صرف زمان کافی برای بیمار :

یک جراح بینی خوب کاملاً بر این مسئله مشرف می باشد که انجام جراحی بینی در صورت ابتلای بیمار به برخی بیماری های حاد همچون لوپوس، بیماری های مزمن روحی و همچنین مصرف برخی داروهای خاص ممکن است در حین جراحی بینی یا بعد از آن مشکلاتی را برای بیمار به همراه داشته باشد از همین رو قبل از جراحی سوالات لازم را در این رابطه از بیمار پرسیده و برای اطمینان آزمایشاتی را در همین راستا برای او تجویز می کند.

جراح همچنین می داند نتیجه عمل زیبایی بینی در صورتی مورد رضایت فرد واقع خواهد شد که قادر به تحقق انتظارات بیمار بوده و به سلیقه او نزدیک باشد. البته بیماران نیز باید به این نکته توجه کنند که همه انتظارات آن ها ( همچون جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی ) قابل تحقق نبوده و نباید از جراح بینی شان انتظارات نامعقول داشته باشند.

اشراف بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی و برخورداری از قدرت تصور بالا :

بهترین فرم بینی، فرمی است که بیشترین تناسب را با چهره داشته باشد. جراح در صورتی قادر به تعیین فرم بینی متناسب با اجزای صورت خواهد بود که از اصول زیبایی شناسی و ریاضی آگاه بوده، نسبت میان اجزا را به خوبی مورد بررسی قرار داده و در نهایت با قدرت تصور بالایی که دارد بهترین فرم بینی را برای فرد در نظر بگیرد.

با تجربه بودن، داشتن سابقه کاری درخشان، صبور و خوش برخورد بودن از دیگر ویژگی های یک جراحی بینی خوب است.

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button