جراحی بینی در تهران

همه چیز در مورد جراحی بینی در تهران

جراحی بینی در تهران : جراحی بینی یکی از انواع متعدد جراحی است که سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان با اهداف مختلفی از جمله کوچک کردن بینی، بزرگ کردن بینی، برطرف کردن انحراف بینی، قرینه نمودن سوراخ های بینی، درمان پولیپ بینی و به طور کلی رفع مشکلات ظاهری یا رفع مشکلات عملکردی بینی اقدام به انجام آن می نمایند.

 

جراحی بینی در تهران

 

افراد سوالات زیادی در رابطه با میزان اثربخشی جراحی زیبایی می نمایند، باید بگوییم که این امر بستگی به میزان انتظارات شما از این عمل زیبایی دارد. نکته بسیار مهم در این رابطه این است که با جراح خود به یک نظر مشترک در رابطه با هدف جراحی برسید.

برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب و اثربخش لازم است تا تمام انتظارات منطقی خود را به طور شفاف با پزشک تان مطرح کرده و در نهایت مواردی همچون انتخاب فرم بینی را به پزشک خود بسپارید. زیرا ایشان به دلیل تجربه کاری بالا، داشتن اشراف با اصول ریاضی و زیبایی شناسی و همچنین قدرت تصور بالا بهترین فرم بینی را برای تان انتخاب خواهند کرد.

نتیجه جراحی بینی ماندگار بوده و تا آخر عمر در فرد باقی خواهند ماند، هرچند این امکان وجود دارد که ظاهر بینی در اثر وارد شدن ضربه در اثر سوانح مختلفی همچون تصادف دستخوش تغییر شود.

همچنین برای دستیابی به نتایج رضایت بخش باید این جراحی زیبایی را بعد از رشد کامل بینی که در خانم ها در پایان 16 سالگی و در آقایان در پایان 17 سالگی اتفاق می افتد انجام دهید. در غیر اینصورت بینی بعد از جراحی رشد نموده و نتیجه جراحی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

 

 

تاثیر جراح بر نتیجه جراحی زیبایی بینی

یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در به دست آمدن نتایج خوب از این جراحی زیبایی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.

چنانچه قصد جراحی بینی در تهران یا هر شهر دیگری را دارید دقت و زمان زیادی را در انتخاب جراح بینی خود صرف کرده و از وجود ویژگی های ذیل در او اطمینان حاصل کنید:

 • برخورداری از وجدان کاری بالا
 • داشتن تجربه کاری بالا و کارنامه کاری موفق
 • اشراف بر اصول زیبایی و آگاهی از اصول ریاضی
 • داشتن برخورد خوب با مراجعان
 • صبور و با حوصله بودن
 • مسئولیت پذیری
 • صرف زمان کافی برای بیمار و غیره.

دکتر سعید حسینی یکی از بهترین جراحان بینی در شهر تهران می باشد. برای مشاهده نمونه جراحی بینی های انجام شده توسط ایشان می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام شان مراجعه کنید.

 

 

انواع بینی

بینی هر فرد ویژگی های منحصر به فردی داشته و همین امر موجب می شود که دو بینی را نتوان دقیقاً به یک فرم جراحی کرد. به طور کلی باید بگوییم که بینی افراد با توجه به ویژگی های آن به دو نوع ذیل تقسیم می شود:

بینی استخوانی

ساختار غضروفی-استخوانی این نوع بینی از استحکام بالایی برخوردار بوده و همچنین پوست آن نازک می باشد. این دو ویژگی موجب می شود تا ساختمان بینی تاب فرم دهی و اعمال اصلاحات لازم را داشته و قابل فرم دهی به فرم فانتزی باشد.

بینی گوشتی

بخش اعظم بینی گوشتی از چربی، غده های چربی و همچنین پوستی با ضخامت زیاد تشکیل شده و ساختار غضروفی- استخوانی آن خیلی مستحکم نیست.

این نوع بینی که پره های آن باز و ضخیم و نوک آن نیز در بیشتر موارد پهن و گرد است در آقایان بیشتر از خانم ها مشاهده می شود. این موضوع هم به دلیل هورمون جنسی مردانه و چرب تر بودن پوست آقایان می باشد.

در کنار تمام این ویژگی ها، ارتفاع تیغه بینی نیز از کناره ها بلند، غضروف ضعیف و قسمت تحتانی بینی پهن تر و تیغه بینی نیز ضخیم می باشد. اگر بخواهیم مثالی فوق العاده از این بینی را نام ببریم می توانیم به بینی آفریقایی اشاره کنیم.

ویژگی های ذکر شده در فوق دست به دست هم می دهند تا جراحی و فرم دهی بینی های گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی بوده، میزان تورم و کبودی ناشی از جراحی آن بیشتر و زمان بیشتری نسبت به بینی استخوانی برای رفع عوارض ذکر شده نیاز باشد.

 

 

برگشت پذیری بینی های گوشتی

در گذشته که علم پزشکی پیشرفت چندانی نکرده بود جراحان بینی تنها به کاهش حجم بینی های گوشتی می پرداختند که این امر در بسیاری از موارد موجب می شد تا فرم بینی بعد از جراحی به فرم اولیه خود بازگردد. این ذهنیت و ترس از بازگشت بینی به فرم اولیه هنوز در افرادی با بینی های گوشتی وجود داشته و موجب می شود تا برخی افراد نتوانند در خصوص جراحی بینی خود یا عدم جراحی آن تصمیم قاطعی بگیرند.

باید بگوییم که این نگرانی امروز و با پیشرفت علم پزشکی معنایی ندارد زیرا امروزه دکتر سعید حسینی ، جراح بینی تهران و سایر جراحان بینی در کنار کاهش سایز و فرم دهی بینی با استفاده از تکنیک های بسیاری همچون گرافت گذاری اقدام به تقویت غضروف های بینی نموده و بدین ترتیب از بازگشت پذیری آن جلوگیری می کنند.

رینوپلاستی برای درمان بینی کج و داشتن یک صورت متقارن

تقارن اغلب عنصر اصلی در زیبایی به شمار می آید که در آن، نیمه راست صورت درست متقارن با نیمه چپ آن می باشد. متاسفانه، این تقارن در اثر داشتن بینی کج بهم می ریزد.

رینوپلاستی از سوی بیمارانی که خواهان صاف کردن بینی کج ناشی از آسیب دیدگی یا تروما یا با منشاء مادرزادی هستند، انتخاب می شود.

این جراحی اغلب پا را از محدوده زیبایی فراتر گذاشته و مشکلات تنفسی را که در اثر ناهنجاری های انسداد بینی بوجود آمده اند درمان می کند.

بیمارانی که رینوپلاستی را برای درمان بینی کج خود انتخاب می کنند، مایل به دستیابی به تعادل در صورت، توانایی تنفس صحیح، یا رهایی از شر آثار بر جای مانده از یک آسیب دیدگی هستند.

 

 

فرایند رینوپلاستی بینی کج

در جلسه مشاوره، جراح با ارزیابی درجه کجی، طرح درمان مناسب را ترسیم کرده و اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار داده و به سوالات او پاسخ می دهد.

برخی جراحان با استفاده از تصویربرداری دیجیتال برای خلق عکس های مجازی قبل و بعد از جراحی، شکل فرضی بینی بیمار بعد از جراحی را ترسیم می کنند. این عکس ها یک ایده کلی از نتیجه جراحی را با آشکار نمودن تاثیر بینی صاف تر بر روی صورت ارائه می دهد.

جراحی تحت بیهوشی عمومی معمولاً 1 تا 2 ساعت به طول می کشد. در این جراحی غضروف سپتوم تراش داده شده و یک گرافت برای صاف کردن بخش میانی بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریکاوری عمل بینی کج

 • برای ریکاوری جراحی بینی کج  چند هفته زمان لازم است.
 • در روز جراحی یک پانسمان سبک بر روی بینی قرار داده می شود.
 •  اسپلینت به مدت یک هفته دست نخورده باقی می ماند.
 •  بیمار باید از فعالیت هایی که دوره ریکاوری را مختل می کند در طول 2 هفته اول بعد از جراحی خودداری کند.
 • در طول این مدت، تورم و کبودی به مرور فروکش می کند. علائم ظاهری جراحی در طول چند هفته برطرف می شودد، ولی نمایان شدن نتیجه نهایی به 1 سال زمان نیاز دارد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button