جراحی بینی فانتزی

عمل جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، تا حد زیادی تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران زیادی در همه اقشار جامعه با هر سن و جنسیتی پیدا کرده است. اما عوامل مختلفی در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار هستند که انتخاب نوع و فرم بینی یکی از مهم ترین آن هاست. انتخاب فرم بینی به سلیقه  و نظر بیمار بستگی دارد؛ اما ما به شما توصیه می کنیم که در این باره حتما با جراح بینی خود مشورت نمایید. چرا که جراحان بینی با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی زیبایی و همچنین نوع بینی ( گوشتی و استخوانی ) بهترین فرم بینی را به شما پیشنهاد می کنند.

 

جراحی بینی فانتزی

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی

فردی صلاحیت انجام جراحی بینی را دارد که دارای شرایط ذیل باشد:

برخورداری از سلامت کامل جسمی

ابتلا به برخی بیماری ها موجب می شود تا روند جراحی به مشکل خورده و عوارض جبران ناپذیری به دنبال جراحی بینی در فرد ایجاد شود. از همین رو افراد مبتلا به بیماری های مزمن همچون لوپوس باید جداً از انجام این جراحی زیبایی خودداری نمایند.

درست است که دکتر سعید حسینی برای اطمینان از وضعیت سلامت شما آزمایشاتی را برای تان تجویز می نماید اما بهتر است خود شما قبل از جراحی به طور صادقانه در رابطه با سوابق بیماری تان با ایشان صحبت کنید.

عدم ابتلا به وسواس و بیماری های روحی

بیمارانی که به وسواس مبتلا هستند همواره در حال بررسی اجزای صورت خود و تقارن میان آن ها بوده و حتی عادت به ایرادگیری از اجزای بی نقص خود دارند. بدیهی است که این افراد بعد از جراحی با وجود مطلوب بودن نتایج نیز از بینی خود مشکل تراشی خواهند کرد.

بیمارانی با مشکلات روحی مانند وسواس نیز باید بدانند که جراحی بینی به هیچ عنوان در بهبود حال روحی آن ها تاثیری نخواهد داشت از همین رو باید از جراحی بینی با این انگیزه اجتناب نمایند.

کمال طلب و ایده آل گرا نبودن

دکتر سعید حسینی و هیچ یک از جراحان بینی مجرب وعده ایجاد یک بینی بی نقص مطلق را به بیماران خود نمی دهند؛ جراحی بینی موجب بهبود نسبی بینی شده و با نتایج بسیار درخشانی نیز همراه خواهد بود.

از همین رو افرادی که کمال گرا بوده و ممکن است تمام موفقیت های جراحی را به دلیل وجود یک ایراد بسیار جزئی که به چشم هم نمی آید نادیده بگیرند بهتر است از انجام این جراحی زیبایی صرف نظر کنند.

 

 

داشتن توقعات معقول و منطقی از پزشک

بیماران باید بدانند بینی همچون خمیربازی نیست که بتوان آن را به هر شکلی فرم داد؛ ویژگی های منحصر به فرد بینی همچون میزان ضخامت پوست و میزان ضخامت استخوان های آن اجازه جراحی بینی به هر فرمی را به پزشک نمی دهد. به طور مثال بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد.

شیرده و باردار نبودن

ماده بیهوشی ممکن است تاثیرات مخربی بر روی جنین و نوزاد داشته باشد. از همین رو خانم های باردار و شیرده نه تنها باید از جراحی بینی بلکه باید از انجام هر عمل جراحی که هیچ اضطراری بر سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد خودداری نمایند.

شرایط دیگری همچون عدم اعتیاد به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی برای جراحی بینی نیز وجود دارد که دکتر سعید حسینی ، جراح بینی تهران در جلسه مشاوره قبل از جراحی خدمت تان شرح خواهند داد.

 

 

جراحی بینی فانتزی به چه صورت است ؟

بسیاری از افراد هستند که قصد انجام جراحی بینی عروسکی یا همان فانتزی را دارند. در واقع خواستار کوچک و سربالا شدن بینی خود هستند و می خواهند که فرم بینی شان همچون عروسک ها شود. اما این جراحی محدودیت های خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

این جراحی تنها برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند مناسب می باشد. چرا که بینی های استخوانی پوست نازکی داشته و بهترین نوع بینی برای انواع مدل ها هستند. اما بینی گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارد و به همین دلیل برای انجام جراحی بینی فانتزی مناسب نیست. در حقیقت پوست آن به حدی ضخیم است که فرم ایجاد شده چندان قابل مشاهده نخواهد بود و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

جراحی بینی فانتزی بسیار پرریسک بوده و انجام آن نیازمند تبحر و مهارت بسیار بالای جراح دارد. چرا که اگر فرم بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود ، امکان بروز مشکلات تنفسی برای بیمار وجود دارد. بنابراین برای انجام این جراحی باید انتظار معقولی داشته باشید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

بینی فانتزی قوس زیبایی داشته و نوک بینی سربالا است. در واقع زاویه بین نوک بینی تا لب بالا حدود 100 الی 105 درجه می باشد.

لازم به ذکر است این جراحی تنها مختص خانم ها بوده و به هیچ عنوان برای آقایان انجام نمی شود زیرا تناسبات صورت مردانه را بهم می ریزد.

جراحی بینی ترمیمی

در شرایطی که بیمار از شکل ظاهری بینی خود راضی نباشد یا دچار مشکلات تنفسی شده باشد ، جراحی بینی ترمیمی صورت می گیرد. این جراحی می تواند توسط پزشک خود فرد یا جراح بینی دیگری انجام شود. به طور کلی رینوپلاستی از عمل های بسیار پیچیده است که با تکرار مجدد آن پیچیده تر هم خواهد شد. بنابراین انجام این جراحی به مراتب به دقت بسیار بالا تری نیاز دارد. در واقع اگر برای عمل ثانویه جراح بینی خوبی را انتخاب نکنید امکان بروز مشکلات جبران ناپذیر برای شما وجود دارد.

اما باید بدانید که در جراحی بینی ترمیمی کلیه مشکلات بینی اعم از نامتقارنی ، کجی و مشکلات تنفسی برطرف می شوند. از دیگر مشکلاتی که در این عمل قابل ترمیم هستند می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • بلند بودن پروجکشن بینی
  • کوتاه شدن بینی
  • کوچک شدن بیش از حد بینی
  • سربالا بودن بیش از حد بینی
  • اصلاح قوز یا فرو رفتگی بینی
  • اصلاح نکروز بینی
  • افتادگی نوک بینی
  • و اصلاح کلیه ایرادات بینی که در جراحی قبلی برطرف نشده یا بر اثر انجام نادرست ایجاد شده است.

 

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی

بهترین زمان برای انجام عمل ثانویه بینی ، یک سال پس از جراحی بینی قبلی است. در این مدت بافت بینی ترمیم شده و تحمل جراحی بینی مجدد را خواهد داشت. همچنین تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و ایرادات بینی به طور کامل قابل تشخیص می باشند. لازم به ذکر است در برخی موارد مشکل بینی تنها به دلیل ورم بوده و پس از فروکش کردن آن برطرف می شود.

البته در مواردی که مشکل بینی جزئی باشد ، در صورتی که جراح صلاح بداند پس از 6 ماه به صورت سرپایی و در مطب ترمیم بینی صورت می گیرد.

همانطور که گفته شد جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر از عمل اولیه است به همین دلیل هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه این جراحی پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button