جراحی بینی فانتزی

از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، تا حد زیادی تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران زیادی در همه اقشار جامعه با هر سن و جنسیتی پیدا کرده است. اما عوامل مختلفی در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار هستند. انتخاب نوع و فرم بینی یکی از مهم ترین این عوامل است. در ادامه قصد داریم نکات مهمی در رابطه با جراحی بینی فانتزی یا رینوپلاستی فانتزی از زبان دکتر سعید حسینی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران شرح دهیم ، در صورتی که تمایل دارید ، بینی خود را با فرم فانتزی عمل کنید ، به ادامه مطلب توجه کنید.

 

جراحی بینی فانتزی

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی

فردی صلاحیت انجام جراحی در بینی را دارد که دارای شرایط ذیل باشد:

 • برخورداری از سلامت کامل جسمی

ابتلا به برخی بیماری ها موجب می شود تا روند جراحی به مشکل خورده و عوارض جبران ناپذیری به دنبال عمل زیبایی بینی در فرد ایجاد شود. از همین رو افراد مبتلا به بیماری های مزمن همچون لوپوس باید جداً از انجام این جراحی زیبایی خودداری نمایند.

درست است که دکتر سعید حسینی برای اطمینان از وضعیت سلامت شما آزمایشاتی را برای تان تجویز می نماید اما بهتر است خود شما قبل از جراحی به طور صادقانه در رابطه با سوابق بیماری تان با ایشان صحبت کنید.

 • عدم ابتلا به وسواس و بیماری های روحی

بیمارانی که به وسواس مبتلا هستند همواره در حال بررسی اجزای صورت خود و تقارن میان آن ها بوده و حتی عادت به ایرادگیری از اجزای بی نقص خود دارند. بدیهی است که این افراد بعد از جراحی بینی فانتزی با وجود مطلوب بودن نتایج نیز از بینی خود مشکل تراشی خواهند کرد.

بیمارانی با مشکلات روحی مانند وسواس نیز باید بدانند که جراحی های زیبایی نظیر رینوپلاستی بینی ، به هیچ عنوان در بهبود حال روحی آن ها تاثیری نخواهد داشت از همین رو باید از انجام این پروسیجر ، با این انگیزه اجتناب نمایند.

 • کمال طلب و ایده آل گرا نبودن

دکتر سعید حسینی و هیچ یک از جراحان بینی مجرب وعده ایجاد یک بینی بی نقص مطلق را به بیماران خود نمی دهند؛ رینوپلاستی بینی ، موجب بهبود نسبی بینی شده و با نتایج بسیار درخشانی نیز همراه خواهد بود.

از همین رو افرادی که کمال گرا بوده و ممکن است تمام موفقیت های جراحی را به دلیل وجود یک ایراد بسیار جزئی که به چشم هم نمی آید نادیده بگیرند بهتر است از انجام این جراحی زیبایی صرف نظر کنند.

 

 

 • داشتن توقعات معقول و منطقی از پزشک

بیماران باید بدانند بینی همچون خمیربازی نیست که بتوان آن را به هر شکلی فرم داد؛ ویژگی های منحصر به فرد بینی همچون میزان ضخامت پوست و میزان ضخامت استخوان های آن اجازه عمل زیبایی بینی به هر فرمی را به پزشک نمی دهد. به طور مثال بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد.

 • تناسب بینی فانتزی با دیگر اجزای صورت

کسانی که ابعاد کلی صورت آن ها ریز است و دیگر اجزای صورت آن ها نیز به تناسب با صورتشان نسبتا کوچک هستند ، امکان انجام جراحی بینی فانتزی ، دارند. اما کسانی که ابعاد کلی صورتشان بسیار بزرگ است و اجزای صورت درشتی دارند ، فرم بینی فانتزی برای آن ها مناسب نیست. چرا که برای خلق فرم جدید و بدون ایراد بینی ، قوانین زیبایی شناسی و مباحث علمی ، بررسی شده و فرم جدید بینی مطابق با دیگر اجزای صورت انتخاب می شود.به این دسته از افراد توصیه می کنیم جراحی بینی طبیعی یا نیمه فانتزی را بررسی کنند.

 • شیرده و باردار نبودن

ماده بیهوشی ممکن است تاثیرات مخربی بر روی جنین و نوزاد داشته باشد. از همین رو خانم های باردار و شیرده نه تنها باید از انجام این پروسیجر ، بلکه باید از انجام هر عمل جراحی که هیچ اضطراری بر سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد خودداری نمایند.

شرایط دیگری همچون عدم اعتیاد به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی برای عمل بینی فانتزی نیز وجود دارد که دکتر سعید حسینی ، جراح بینی تهران در جلسه مشاوره قبل از جراحی خدمت تان شرح خواهند داد.

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

پس از انجام این پروسه زیبایی ، پزشک بر روی بینی بیمار ، اسپیلنتی قرار می دهد و به این دلیل ، تا مدتی صورت خود را خیس نمی کند تا اسپیلنت موجود خیس و شل نشود ، به همین جهت از دستمال مرطوب استفاده می کند. همچنین بهتر است تا مدتی پس از این پروسیجر ، به مکان های شلوغ نرفته تا از آسیب احتمالی به بینی ، خود داری شود. مصرف الکل و دخانیات را تا مدتی پس از پایان دوره ریکاوری کنار بگذارد تا دچار مشکل نشود. زیباجو می بایست تا مدتی از قرار گرفتن در مقابل آفتاب و شنا کردن اجتناب کند. از این رو خاطرنشان می کنیم که هرچه انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی به طور منظم و درست انجام شود ، نتیجه جراحی موثرتر خواهد شد. دیگر موارد مراقبتی عبارتند از :

 • ورزش و فعالیت های سنگین و قرار گیری در معرض مواد آلرژی زا ممنوع می باشد.
 • از خوردن غذاهای سفت که با جویدن موجب آسیب به بافتهای تغییر یافته دماغ می شود ، خودداری کنید.
 • تا مدتی از خندیدن با قهقهه پرهیز کنید.
 • در هنگام خواب زاویه سر از بدن 30 درجه و رو به بالا باشد.

جراحی بینی فانتزی به چه صورت است ؟

بسیاری از افراد هستند که قصد انجام جراحی زیبایی بینی عروسکی یا همان فانتزی را دارند. در واقع خواستار کوچک و سربالا شدن بینی خود هستند و می خواهند که فرم بینی شان همچون عروسک ها شود. اما این جراحی محدودیت های خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

این جراحی تنها برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند مناسب می باشد. چرا که بینی های استخوانی پوست نازکی داشته و بهترین نوع بینی برای انواع مدل ها هستند. اما بینی گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارد و به همین دلیل برای انجام عمل زیبایی بینی فانتزی مناسب نیست. در حقیقت پوست آن به حدی ضخیم است که فرم ایجاد شده چندان قابل مشاهده نخواهد بود و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

جراحی بینی فانتزی بسیار پرریسک بوده و انجام آن نیازمند تبحر و مهارت بسیار بالای جراح دارد. چرا که اگر فرم بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود ، امکان بروز مشکلات تنفسی برای بیمار وجود دارد. بنابراین برای انجام این جراحی باید انتظار معقولی داشته باشید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

بینی فانتزی قوس زیبایی داشته و نوک بینی سربالا است. در واقع زاویه بین نوک بینی تا لب بالا حدود 100 الی 105 درجه می باشد.

لازم به ذکر است این جراحی تنها مختص خانم ها بوده و به هیچ عنوان برای آقایان انجام نمی شود زیرا تناسبات صورت مردانه را بهم می ریزد.

چه مواردی در انتخاب فرم بینی فانتزی تاثیر گذار هستنند؟

جراح بینی حاذق ، اجزای صورت و ابعاد بینی را مطابق اطلاعات زیر بررسی می کنند:

 • بررسی ارتفاع بینی
 • فاصله نوک بینی با لب بالایی
 • زاویه نوک بینی با لب بالایی (زاویه بینی فانتزی با لب ، 105 درجه است.)
 • پهنای بینی و تناسب آن با چشم ها
 • اندازه حفره های بینی

چه کسانی نمی توانند جراحی بینی فانتزی انجام دهند؟

بعضی از افراد به دلیل ویزگی های ساختاری بینی ، امکان جراحی زیبایی بینی با فرم فانتزی را ندارد. ساختار بینی این افراد دارای ویژگی های زیر است:

 • کسانی که حفره های بینی بسیار بزرگی دارند!

برای افرادی که حفره بینی آن ها بسیار بزرگ است ، رینوپلاستی فانتزی انجام نمی شود. چرا که بعد از اتمام پروسه ، دچار مشکلات تنفسی می شوند و این عمل زیبایی ، عاملی برای از دست دادن سلامتی آن ها می شود. به این افراد توصیه می کنیم ، جراحی بینی نیمه فانتزی یا طبیعی انجام دهند.

 • کسانی که اجزای صورت بسیار بزرگی دارند!

در گذشته برای جراحی بینی فانتزی ، توجهی به دیگر ابعاد صورت نمی شد. اما امروزه مطابق با قوانین خاص و تعیین شده ، می توانیم بررسی کنیم که آیا فرم بینی فانتزی مناسب مراجعه کننده است یا خیر ؟ جواب کلی این بررسی ها نشان می دهد ، افرادی که اجزای صورت آن ها بسیار بزرگ است ، مناسب عمل بینی طبیعی یا نیمه فانتزی هستند.

 

ویژگی بینی فانتزی یا عروسکی

 • اندازه این نوع بینی از حالت طبیعی کوچک تر می باشد.
 • قوس بینی از حالت طبیعی بیشتر و چشمگیرتر می باشد.
 • سوراخ های بینی کوچک است.
 • زاویه بین لب بالا و نوک بینی بیشتر از 90 درجه می باشد و این موضوع سبب سربالا بودن نوک بینی می شود.

آیا جراحی فانتزی بینی گوشتی امکان پذیر است ؟

ممکن است افراد زیادی به جراحی بینی فانتزی علاقه داشته باشند ، این موضوع تا حد زیادی به ضخامت پوست و استحکام غضروف های بینی بستگی دارد. بعضی از انواع جراحی های بینی برای زیباجویانی که از بینی های گوشتی با پوست بینی ضخیم و دارای غدد چرب برخوردارند ، توصیه نمی شود. در صورتی که فردی با بینی گوشتی تمایل داشته باشد تا بینی او به فرم فانتزی جراحی شود ، باید این نکته را در نظر داشته باشد که بینی های گوشتی را نمی توان بیش از حد کوچک نمود تا حالت فانتزی به خود بگیرد. همچنین ظرافت های بینی عروسکی در بینی با پوست ضخیم به زیبایی جلوه نمی کند.  بر اساس تجربه ، داوطلبانی که با بینی های گوشتی ، جراحی بینی فانتزی انجام می دهند ، عموما از نتیجه این فرایند زیبایی ناراضی هستند. همچنین ، در صورتی که این اشخاص رینوپلاستی عروسکی انجام دهند ، به جهت نارضایتی ، بعد از مدتی ، عمل ترمیمی بینی انجام خواهند داد. در فرم دهی بینی به شکل فانتزی نیاز است تا بسیاری از نواحی استخوان ها و غضروف بینی تراشیده و حذف شود که نسبت به این مسئله ممکن است غضروف نتواند حجم زیاد پوست را تحمل نماید و در نهایت با مشکلات دیگر و افتادگی مواجه می شود.

چه تفاوتی بین بینی فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد ؟

بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی فانتزی دارای قوس کمتری می باشد و بینی به اندازه حالت فانتزی کوچک و سربالا نمی شود.

چه تفاوتی بین بینی طبیعی و فانتزی وجود دارد ؟

در بینی به فرم طبیعی تنها نواقص و مشکلات بینی برطرف می شود به همین دلیل زاویه بینی در حالت طبیعی  نرمال بوده و اندازه بینی از حالت طبیعی کوچک تر نمی شود.

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی

به دلیل تغییرات وسیعی که در بینی به فرم فانتزی اعمال می شود ، افراد بعد از عمل بینی فانتزی تورم و کبودی زیادی را تجربه می کنند. با استفاده از کمپرس یخ به ویژه در ساعات اولیه بعد از جراحی و همچنین عدم مصرف نمک و غذاهای پرچرب می توان به کاهش تورم بعد از عمل کمک کرد. به هرحال کبودی ها و تورم بعد از عمل جراحی طبیعی بوده و بعد از مدتی به مرور برطرف می شود. به همین دلیل نیازی به نگرانی نیست.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه این پروسیجر ، با توجه به موارد زیر پس از معاینه توسط بهترین جراح بینی در تهران و بررسی موارد زیر مشخص می شود و یک قیمت واحد از سوی پزشک به بیمار ارائه می شود که شامل :

 • میزان تغییر در بینی
 • جنس بینی
 • آزمایش های لازم
 • روش بیهوشی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button